Rodzaje grzywek

2012-02-21 22:22:34, komentarzy: 0Jeśli żal Ci skracać hodowane latami włosy, a chciałabyś coś zmienić w swojej fryzurze, obetnij grzywkę. Jest to najprostszy i najtańszy sposób na zmianę wyglądu. Wiemy od lat, że grzywki dobrze dobrane odmładzają, dodają uroku, a czasem nawet odciągają uwagę od zmarszczek.

 

Rodzaje grzywek

Asymetryczna

 

czyli grzywka zaczesana poprzecznie na bok. Zaczyna się od przedziałka po jednej stronie głowy i zakrywa przeciwną stronę czoła. Ten rodzaj grzywki polecany jest szczególnie osobom o twarzy okrągłej lub w kształcie kwadratu. Asymetryczna grzywka to również rozwiązanie dla osób o jednostronnym zakolu lub zaburzeniu kierunku wzrostu włosów, w postaci „wichru” na jednym z boków.


Grzywka zwykła, prosta

 

zaczyna się od przedziałka na środku głowy, zachowując formę trójkąta, kieruje się w stronę czoła. Zwykle jej długość nie przekracza linii brwi. Odpowiednia dla twarzy pociągłej i o regularnym kształcie, a także, gdy uciążliwy „wicher” znajduje się na środku czoła.

                

Wypukła

 

wychodzi od środka czoła, wydłuża się w środkowej części, jednak skraca się stopniowo przechodząc w stronę skroni, tworząc tym samym kąt prosty.

               

Wklęsła

 

rozpoczyna się na czubku głowy. Jest to rodzaj grzywki, który odsłania największą część czoła, krótka w środkowej części i wydłużająca się po bokach w kierunku skroni.

 

 

Grzywka a owal twarzy

  • Osoby mające okrągłą buzię powinny zafundować sobie grzywkę krótką i symetryczną
  • Przy twarzy prostokątnej lub zbyt pociągłej długa grzywka pomniejszy optycznie powierzchnię twarzy
  • Cięta skośnie świetnie komponuje się z twarzą kwadratową
  • Osobom o twarzy trójkąta zaleca się natomiast krótkie grzywki lub dłuższe zaczesane na bok.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!